Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
15.2.2010
Letošní zima je opravdu nádherná, ale na nás moc dlouhá a už se nemůžem dočkat jara.
S kočárem to do lesa nejde a díky sněhové nadílce ani některé cestičky a chodníky nejsou schůdné. Takže Darinka vyhlásila flákací zimní prázdniny, prý musí nabrat nové síly aby mohla na jaře blbnout na Mušce.
     
 
Koncem roku u nás byla vzácná návštěva až z Vídně, moje nejlepší kamarádka a přítelkyně Drahuška Go''kdel s rodinou se přijela podívat na Verču.
Pokaždé nás zve do Vídně na návštěvu, už celé roky a já pokaždé slibuji že přijedeme jen jak bude čas. Tak doufám, že to letos už konečně vyjde. Jen Darinka bude muset zůstat doma, Drahuška má totiž jako domácího mazlíčka králíčka a ten by tu naši návštěvu a setkání s Darkou nemusel přežít!
Posíláme pozdravení do Mo''dlingu.
   

14.2.2010
Krásného Valentýna!
 
     
 
30.1.2010 se uskutečnil myslivecký ples pořádaný sdružením Staré Zámky- Lišeň.
Každoročně se pořádají dva plesy a každý rok je beznadějně vyprodáno. Ten první se konal v Brně Lišni na ul. Holcova a to již po sedmé.
Po slavnostním zahájení se rozjela bujará zábava. K tanci hrála kapela, v kuchyni se prodával kančí guláš, smažili se kančí řízky s bramborovým salátem. Půlnoční tombola byla opravdu bohatá jak na věcné ceny tak na ty zvěřinové, hlavní cena byl divočák.
Letošní novinkou bylo vystoupení trubačů z lesnické a dřevařské fakulty MZLU v Brně kteří předvedli ukázky ze souboru loveckých signálů a fanfár od prof. ing. A. Dyka.
Byla výborná nálada a tak se domů odcházelo až k ránu.
 
     
 
13.1.2010
Nové povídání a fotografie v sekci Veronika:-)
Všude dobře, ale u mamky je tomu malému sluníčku nejlépe:-)
 
 
11.1.2010
Rok 2009 byl pro nás zlomový.
Narodila se nám Verunka, stavíme malý domeček a jediné co nám nedělá starosti je Darinka.
Do léta jsem s ní ještě do lesa občas zašla i já, ale od podzimu a hlavně celou loveckou sezonu už chodila jen s Danem.
Honů bylo nepočítaně a bohužel ani nemohu říci přesný počet zvěře na výřadech. Byla jsem ráda, že jsem přesvědčila Dana, aby udělal pár fotek.
Po každém honu následovala poslední leč, kde se jako již tradičně líčí zážitky z honu, kdo byl nejlepší střelec tedy král honu. na druhé straně komu střelba moc nešla a střílel Pánu Bohu do oken, jak poslouchal a pracoval ten a ten pes a nebo naopak neposlouchal a nepracoval atd....
A přitom všem se hodně jí, pije, zpívá někdy i tancuje mnohdy dlouho do noci.
Hodně jsem se bála, jak letošní lovecká sezona dopadne, protože vůbec nebyl čas na nějaký výcvik, ale je vidět že je Darka už velmi ostřílený mazák a podle všech zúčastněných pracovala výborně a z toho mám velkou radost.
Do nového roku bychom jak nám tak i Vám všem chtěli popřát hodně zdraví, štěstí, lásky a splněných snů. Víc volného času na přátele, kamarády a rodinu. Spoustu loveckých, kynologických a životních zážitků atˇ je o čem psát.
 

přejeme všem hezký rok 2010

 

     
 
5.11.2009
Nová sekce - Veronika
 
4.11.2009
 
MS Staré Zámky má své webové stránky, na kterých se dozvíte jak se dělá myslivost v Lyšni. Zatím byl spuštěn zkušební provoz.
          www.msstarezamky.eu
 
Novinka i v sekci Volný čas
 
31.10. se v MS Staré Zámky konal letošní poslední společný hon na kačeny, který byl jako již tradičně spojený se zabijačkou.
     
 
16.10.2009
 
Chtěla bych poděkovat všem kteří nám psali, volali, blahopřáli atd. a zároveň se moc omluvit, že jsem se každému neozvala po narození Verunky, ale opravdu toho na mě bylo moc.
Také posíláme velké poděkování do porodnice Obilní Trh na porodní sál, pooperační oddělení 7, na dětskou JIPku a na Prenatální oddělení 11 všem doktorům a sestřičkám, kteří se o nás, ale hlavně o Verunku starali.
 
10.října začala lovecká sezona v MS Staré Zámky-Lišeň -  takže honem na kačeny. Sraz byl v 6.hodin na hrázy a tentokrát jsem Danovi a Darince nestihla nachystat ani tu svačinu.
I přes ,,psí" počasí bylo na výřadu po čtyřech lečích 72 kačen.

 

   
 

 
 
28.9.2009
Jmenuje se Veronika, má 2,86 kg a 51 cm a dala mamce pěkně zabrat...Těšte se na další fotky, zatím na ochutnávku:

 

 
 
 
 
12.9.2009
Letošní sezona pro nás začala pozváním na hon kačen který se konal 12.9. v MS Opatovec.
Darka jela sama s Danem a já jim zabalila akorát svačinu.
Počasí přálo a tak bylo na výřadu po dvou kolech 227 kačen.
Moc děkujem za pozvání Jakubovi Šimůnkovi, místnímu mysliveckému sdružení Opatovec a fotografům ze Snaiperss off Lužické hory.
   
 
15.8.2009
Léto s Darkou trávíme většinou v lese protože na sluníčku se jí moc být nechce. Takže když zaprší vyrážíme na houby.
Při prvním najitém hříbku ji zavoláme, dáme přičichnout a s povelem hledej další hříbeček si Darka sedne a kouká na nás jak na blbce. Ono se není čemu divit, ale pravda je, že si pár krát stoupla vedle bedle a čekala až přijdem.
K večeru s ní chodíme k vodě, aby se trochu schladila a protože je zvyklá na to, že pořád nosí aporty a my snad pokaždé zapomeneme vzít dummy a nechceme aby nosila klacky tak ji Dan hází pantoflu!
Občas, když je to možné zavezu Danovi oběd do práce a nebo na stavbu a vezmu Darku s sebou, to pak spolu opravdu dělají psí kusy.
Pro mě jediné štěstí, že letošní loveckou sezonu bude chodit Darka s Danem -  to když se budou divit i myslivci na honech když místo bažanta příjde s nějakým odpadem z lesa nebo s mochomůrkou!
A zase to budou zachraňovat mamčiny buchty!!
 
 
24.6.2009
Spuštěn zkušební provoz stránek
TOPlist